Choď na obsah Choď na menu
 

Články

Príspevky

Hľadáčik do minulosti.

4. 3. 2015

      straz.stopa-logo.jpg  Pod týmto názvom občianske združenie Stražovskastopa, organizovalo  v Beluši  výstavu starožitných fotoaparátov spojenú s výstavou wildlife fotografií a prednáškami Romana Kudroňa cestovateľa a dobrodruha na Jawe a fotografa prírody Mariána Jamricha.

 

Veľké šelmy v Strážovských vrchoch .

2. 11. 2013

img_44541.jpg     Keď človek počuje zavýjanie vlkov počas tichej mrazivej noci, či pozoruje loviaceho rysa alebo obdivuje šantivé medvieďatá celkom bezstarostné  pri svojej starostlivej mame, chodí mu mráz po chrbte a začína si uvedomovať potrebu ochrany prírody, jej dokonalej harmónie a osobitne  jej schopnosť obdarovávať, liečiť a zdokonaľovať bytie človeka.

                                            autori článku: Mgr. Karol PEPICH

                                                                   Mgr. Pavol PEPICH


 

Maskovanie v prírode alebo ako sa stať neviditeľný ...

2. 11. 2013

011.jpg        Tak isto ako aj pri fotografovaní cicavcov vo voľnej prírode, tak aj pri fotografovaní a pozorovaní vtákov platí, že čím viac sa fotografovi podarí splynúť s prostredím o to väčšiu šancu má nafotiť neopakovateľné zábery.

 

 

Fotografovanie so statívom.

2. 11. 2013

003.jpg
      Základom vzniku kvalitného a ostrého obrázku, je stabilita fotoaparátu a objektívu, v momente keď stlačíme spúšť. 

 

Kvitnúce klenoty Strážova ...

22. 6. 2011

Obrázok

 

Fotovýprava za orchideami a inými kvitnúcimi rastlinami Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy.

 

Premena svetla ...

11. 6. 2010

Obrázok
Čas expozície, clona a nastavenie ISO sú základné funkcie, pomocou ktorých ovplyvníme množstvo svetla dopadajúceho na čip digitálnej zrkadlovky. Ich správnou kombináciou dosiahneme správne naexponovaný obrázok. 

     

 

Dravce na snehu ...

19. 2. 2010

Obrázok      Fotografovanie dravých vtákov v ich prirodzenom prostredí, prináša fotografom prírody nezabudnuteľné zážitky. Prostredníctvom týchto krátkych okamihov, máme možnosť dozvedieť sa viac o ich správaní a zvykoch.

 

Ja a Slovenský Klub Fotografov Prírody

27. 12. 2009

Obrázok

       Slovenský Klub Fotografov Prírody pri SPZ, bol založený v roku 2005. Dňa 29.1.2005 sa v priestoroch Lesného závodu Topoľčianky uskutočnila prvá členská schôdza. Poslaním Slovenského Klubu Fotografov Prírody je zvyšovať spoločenskú a umeleckú úroveň fotografie prírody na Slovensku, podporovať a popularizovať ochranu prírody na Slovensku. Som rád, že som aj ja mal tú česť byť jedným z 29 zakladajúcich členov klubu SKFP.