Choď na obsah Choď na menu
 

Hľadáčik do minulosti.

4. 3. 2015

     V dňoch 20 až 21.2.2015 (piatok a sobota) sa v miestnom kultúrnom stredisku v Beluši konala zaujímavá akcia pod názvom ,,Hľadáčik do minulosti" .

    dsc_6537.jpg Vystavovaná zbierka starožitných fotoaparátov zapožičaná od viacerých majiteľov (najstarší exponát bol z roku 1906) zaujala rôzne vekové generácie od najmladších až po tých skôr narodených. Doplnená bola výstavou fotografií z prírody (autori : Marián Jamrich a Ľubomír Ondráško)

     Hlavný program začal v sobotu večer, kde som bol pozvaný ako hosť spolu s Romanom Kudroňom, dobrodruhom na Jawe.dsc_6638.jpg

     O 18.00hod akciu oficiálne zahájil svojim príhovorom starosta obce Beluša Ján Prekop. Ďalej nasledovala prednáška cestovateľa Romana Kudroňa, ktorý na svojej Jawe 350ccm z roku 1943, precestoval v priebehu niekoľkých rokov obrovské množstvo kilometrov po celej východnej Európe. Roman nám rozprával o svojich zážitkoch z miest a štátov, ktoré na motorke navštívil, o množstve srdečných ľudí ktorých stretol, prípadne ktorý ho pozvali k sebe domov, pohostili ho a neváhali mu dať aj to posledné. 

     O 19.45 hod nasledovala moja prednáška o fotografovaní prírody.

     dsc_6734.jpgNajskôr som porozprával niečo málo o mne, od kedy fotografujem, čím fotím aké boli začiatky a čo najradšej fotím. Po tom nasledovali témy ako a kde fotografovať, ako sa správať pri fotografovaní zvierat, či fotografovaní zákonom chráneného živočícha a v neposlednom rade o dodržiavaní etických pravidiel pri fotografovaní prírody.

    Nasledovala prezentácia fotografií a po nej priestor na diskusiu. Padali otázky typu, koľko hodín či dní treba stráviť v teréne,či technické otázky ohľadom fototechniky, no pridal som aj zopár zážitkov z terénu.

    Celú túto skvelú akciu zorganizovalo občianske združenie Strážovskástopa. Jedná sa o skupinu mladých ľudí ktorý sa zaoberajú propagáciou regiónu, turizmu, rôznych športových a kultúrnych podujatí. 

dsc_6681.jpgdsc_6701.jpg

 

 

 

 

    

        Z mojej strany patrí organizátorom tejto akcie veľká vďaka a do budúcnosti prajem veľa takýchto vydarených podujatí.

                                                                                     Marián Jamrich.