Choď na obsah Choď na menu
 

 

imag0576.jpg

 

imag0572.jpg  Profesionálna digitálna zrkadlovka 

  Canon EOS 7D

Model EOS 7D predstavuje spojenie vysokého výkonu, univerzálnosti a filmového štýlu videa v kvalite Full HD. 18 MP CMOS snímač formátu APS-C zaručuje špičkovú kvalitu a s nepretržitým snímaním s frekvenciou 8 sn./s . Ďaľšou prednosťou je19-bodový AF,3" LCD monitor s rozlíšením 920 000px, živý náhľad, a samozrejmosťou je odolné telo z horčíkových zliatin, utesnené voči prachu a vlhkosti. Battery Grip Canon BG-E7.

imag0565.jpgObjektív Canon EF 400mm f/5.6L USM

   imag0564.jpgSuper profesionálny  teleobjektív EF 400mm f/5.6L USM prináša ukážkový optický výkon, rýchle automatické zaostrovanie a ľahký prenosný dizajn. Obľúbená kombinácia pre fotografov voľnej prírody.

imag0570.jpgObjektív Canon EF 200mm f/2.8L II USM       Teleobjektív EF 200mm f/2.8L II USM patrí do radu objektívov zo série L spoločnosti Canon. Má rýchle a tiché automatické zaostrovanie pomocou USM , má dva UD členy, vrstvy Super Spectra, kruhovú clonu pre vynikajúci bokeh v pozadí a minimálnu zaostrovaciu vzdiaľenosť od 1,5m.

extender-1-4x.jpg     Canon Extender EF 1,4x II predlžuje ohniskovú vzdialenosť o 1,4x pri strate sveteľnosti o jedno clonové číslo. Telekonvertor má špeciálne antireflexné vrstvy (3 asférické členy) plnú podporu IS stabilizácie obrazu a prenos informácií.

18_55.jpg        Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II, Univerzálny a kompaktný transfokačný objektív. Rozsah od širokouhlého až po krátky teleobjektív, štvorkrokový stabilizátor obrazu, asférické prvky objektívu na reguláciu skreslenia, schopnosť zaostriť na vzdialenosť 0,25 m, vrstvy Super Spectra, kruhová membrána clony, vysokorýchlostné automatické zaostrenie .

blesk.jpg      Blesk Canon Speedlite 430 EX II Meranie blesku E-TTL II , Smerné číslo 43, schopnosť bezdrôtového podradeného blesku, hlava s priblížením 24 - 105 mm so 14 mm difúzorom, rýchla a tichá recyklácia , kovová pätka, 180 stupňová otočná hlava, asistenčný lúč automatického zaostrenia.

bez_nazvu.jpg        RODE VideoMic Rycote. Smerový kondenzátorový mikrofón s odpružením Rycote určený pre kamery a zrkadlovky.
superkardioda, 1/2" "kapsule, štúdiová kvalita záznamu. Frekvenčný rozsah: 40Hz-20kHz, nastaviteľný filter hornej priepuste 80Hz/12dB oktávu. Maximálny SPL: 134 dB, robustnýá zosilnená ABS konštrukcia. Prevádzka na 9V batériu.

imag0579.jpg      Karbónový statív Kood C3240 Professional. Profesionálny karbónový statív britskej značky Kood s hmotnosťou 1,80 kg a nosnosťou až 10kg. Max. výška  156.5 cm a minimálna 20 cm. V zloženom stave 60.5cm (bez hlavy).

imag0577.jpg    Manfrotto 701 HDV Dvojcestná videohlava 701HDV bola vyvinutá špeciálne pre použitie s najnovšími profesionálnymi HD kamerami ako aj na fotografovanie s dlhými teleobjektívmi.

monopod.jpg      Monopod Manfrotto 776YB ľahký a kompaktný monopod. Minimálná výška 48 cm, maximálna výška 152,5cm, hmotnosť 0,33kg a nosnosť4,5kg.

lowepro-computrekker-aw_2.jpglowepro-computrekker-aw_1.jpg Fotobatoh Lowepro Compu Trekker AW. Dvojkomorový fotobatoh s ľahkou kompaktnou konštrukciou poskytuje dokonalú ochranu fototechniky, notebooku, príslušenstva a osobných vecí. Z vonkajšej strany je možno pripevniť statív a rôznu inú batožinu.

img_8837.jpg      Fotokryt Ameristep Doghouse Blind. Doghouse je najstabilnejší stan v kategorii stanov s pružinovou konštrukciou. Vynikajúci kopulovitý kryt pre každého, kto sa chce čo najviac priblížiť k voľne žijúcim zvieratám. Doghouse stan o rozmeroch 160 x 160cm a výškou 165cm. Je odolný voči poveternostným vplyvom. Po stranách má našité listy čo pomáha narušiť pravidelný tvar stanu. Jeho vnútorná strana je čiernej farby (ShadowGuardTM ) aby z vonku  nebolo vidieť tiene a siluety osôb. Stan je vyrobený z materiálu, ktorý celkom dobre zachytáva pach, takže Vás zvieratá ani neucítia. Stan je dostatočne veľký aj pre dve osoby, prípadne sa dá v ňom aj celkom pohodlne prespať. 

     Plávajúci fotokryt ( Fotovor) vlastnej výroby. fotovor.jpgIdeálny na fotografovanie vodného vtáctva. Povrch krytu je potrebné ešte domaskovať materiálom rastucim v okolí, kde budeme fotografovať.  S trochou tréningu je možné celkom úspešne fotovor používať. Je dobré poznať výšku hladiny vody v miestach kde sa budeme s fotovorom pohybovať.
     

imag0573.jpg

 

     Ďalej používam množstvo iných drobností potrebných pri fotografovaní prírody.